Kompleks Zapopradzie

W ostatnich latach Muszyna wzbogaciła się o nowoczesny obiekt rekreacyjny służący zarówno mieszkańcom jak i przybywającym do miasta turystom. Na Zapopradziu powstał Kompleks Rekreacji Wodnej. Jest to obiekt czynny sezonowo w okresie letnim ponieważ zalicza się on do obiektów otwartych.

Kiedy tylko pogoda pozwala kompleks pełny jest odwiedzających, którzy korzystają tu z różnych wodnych atrakcji. Największą z nich jest basen o powierzchni ponad ośmiuset metrów kwadratowych. Ma on nieregularny kształt i jest podzielony na dwie części wąskim przesmykiem. Ma głębokości 135 centymetrów. Basen posiada tory pływackie ale jego atrakcje na tym się nie kończą. Posiada on bowiem także kaskadę wodną i parasol wodny, grotę sztucznej fali, gejzer denny oraz wyspę. Można także skorzystać z masaży ściennych. Obok znajduje się mały basenik dla maluchów o głębokości od 10 do 35 centymetrów. Znajdują się tu fontanny oraz zjeżdżalnie a także niewielka ścianka wspinaczkowa. Woda w obydwu basenach jest podgrzewana i ma temperaturę 28 stopni.

Poza basenami w skład kompleksu wchodzą cztery wanny jaccuzi oraz zjeżdżalnia wodna.

Kompleks Rekreacji Wodnej na Zapopradziu jest świetnym uzupełnieniem oferty turystycznej i rekreacyjnej Muszyny. Pozwala na miłe spędzenie czasu nad wodą oraz odpoczynek po wędrówkach po okolicy.