Muszyna atrakcje

Cerkiew w Złockiem
Przyjeżdżając do Muszyny i w jej okolice warto poświęcić trochę czasu na poznanie niezwykle ciekawej przeszłości tych terenów.  »»»
Cerkiew w Jastrzębiku
Na północ od Muszyny, pod południowymi zboczami Jaworzyny Krynickiej leży dawna łemkowska wieś Jastrzębik. »»»
Cerkiew w Szczawniku
Na zachód od Muszyny, między zboczami Jaworzyny Krynickiej i Pustej Wielkiej leży spora miejscowość turystyczna Szczawnik. »»»
Cerkiew w Miliku
Podróżując po okolicach Muszyny warto skierować swe kroki do niewielkiej wsi Milik. Znajduje się ona na zachód od Muszyny   »»»
Cerkiew w Powroźniku
Niewielu turystów odwiedzających Muszynę wie, że w jej najbliższej okolicy znajduje się jeden z najważniejszych w Polsce zabytków architektury drewnianej »»»
Cerkiew w Leluchowie
Położony nad Popradem i jego dopływem Smereczkiem przy granicy polsko – słowackiej Leluchów był do 1947 roku zamieszkiwany przez Łemków. »»»
Ruiny zamku w Muszynie
Początki zamku muszyńskiego giną w pomroce dziejów. nie jest do końca jasne kto i kiedy dokładnie warownię wybudował.   »»»
Kościół świętego Józefa w Muszynie
Historia muszyńskiej parafii sięga pierwszej połowy XIV wieku. Po przekazaniu okolicznych terenów biskupom krakowskim w 1330 roku erygowali »»»
Podzamkowy zespół dworski
W 1474 roku Muszyna padła ofiarą najazdu węgierskiego. Zamek został poważnie uszkodzony i koniecznym stało się przeniesienie siedziby  »»»
Cmentarz żydowski w Muszynie
Muszyna jako miasto należące przez wieki do biskupów krakowskich zabraniała osiedlania się na swoim terenie Żydów.  »»»