Miejscowości

Andrzejówka
Andrzejówka jest niewielką, liczącą około 70 gospodarstw wsią w dolinie Popradu, około 5 kilometrów na zachód od Muszyny. »»»
Dubne
Dubne to maleńka, licząca zaledwie 10 gospodarstw wioska położona w górach Leluchowskich, około 5 kilometrów na wschód od Leluchowa. »»»
Jastrzębik
Jastrzębik znajduje się około 5 kilometrów na wschód od Muszyny w dolinie potoku o tej samej nazwie. Nad wsią wznoszą się zbocza pasma Jaworzyny Krynickiej »»»
Leluchów
Leluchów to niewielka miejscowość położona u ujścia potoku Smereczek do Popradu, około 10 kilometrów na południe od Muszyny.  »»»
Milik
Milik położony jest w malowniczej dolinie potoku o tej samej nazwie będącego dopływem Popradu. Otaczają go przypominające kopce wzgórza pasma Jaworzyny Krynickiej »»»
Powroźnik
Powroźnik to duża licząca około półtora tysiąca mieszkańców miejscowość położona między Krynicą a Muszyną nad Muszynką. »»»
Szczawnik
Szczawnik położony jest około 3 kilometry na północny zachód od Muszyny, w dolinie potoku o tej samej nazwie.  »»»
Wojkowa
Wojkowa leży w Górach Leluchowskich, w dolinie potoku Wojkowskiego około 3 kilometrów na południe od szosy z Tylicza do Powroźnika. »»»
Złockie
Złockie leży pod południowymi zboczami Jaworzyny Krynickiej, w dolinie Złockiego Potoku. Obecnie jest to właściwie wypoczynkowa część Muszyny »»»
Żegiestów
Żegiestów wciśnięty jest w dolinę uchodzącego do Popradu Żegiestowskiego Potoku. Leży u podnóża południowych stoków Pustej Wielkiej. »»»