Aktualności:
Sukces młodych skrzypków z Muszyny 13 Kwiecień 2012 o 15:55

Młodzi skrzypkowie z gminy Muszyna startowali w kilku kategoriach w XI Międzynarodowy Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant”. Konkurs odbył się 23 marca 2012 r. w Sochaczewie. 

W najmłodszej grupie wiekowej – kategoria „A” – w gronie laureatów znalazł się Joachim Drab z Czyrnej (gmina Krynica-Zdrój), natomiast wyróżnienie zdobyła Karolina Polańska z Muszyny. W kategorii „B” wyróżnienie otrzymała Emilia Pióro z Powroźnika. W kategorii „C” laureatem został Michał Bajorek z Muszyny.

Warto nadmienić, że cała czwórka została przygotowana przez pedagogów pochodzących z naszej gminy. Emilia i Joachim uczą się w klasie skrzypiec Pani Katarzyny Główczyk, a Karolina i Michał w klasie skrzypiec Pana Mieczysława Smydy.

Dziecie z terenu Muszyny uczą się na co dzień w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu Filia w Krynicy-Zdroju. 

Uczestnicy konkursu oceniani byli przez znanych pedagogów wyższych uczelni muzycznych: prof. Magdalena Szczepanowska, prof. Maria Orzechowska, dr Ewa Mikołajczyk, prof. Antoni Cofalik, prof. Marek Szwarc.