Aktualności

 • Realizacja projektu"Budowa Parku Zdrojowego Zapopradzie" (15 Maj 2012 o 17:11)

  Trwają pracy przy budowie sensorycznych ogrodów, które jeszcze w te wakacje rozkwitną na Zapopradziu w Muszynie. Obok samych ogrodów powstają alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. Przewidziany jest strumień z kaskadami, platformy widokowe, altanki i urządzenia do ćwiczeń dla seniorów. Trwają ... więcej »

 • Sukces młodych skrzypków z Muszyny (13 Kwiecień 2012 o 15:55)

  Młodzi skrzypkowie z gminy Muszyna startowali w kilku kategoriach w XI Międzynarodowy Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant”. Konkurs odbył się 23 marca 2012 r. w Sochaczewie.  W najmłodszej grupie wiekowej – kategoria „A” – w gronie laureatów znalazł się Joachim Drab ... więcej »

 • Pokazu malowania tradycyjnych pisanek (4 Kwiecień 2012 o 22:12)

  Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” było gospodarzem pokazu malowania tradycyjnych pisanek zorganizowanym dzięki inicjatywie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Nawojowej. Zaprezentowane zostały zapomniane już sposób ozdabiania pisanek gorącym woskiem nanoszonym na powierzchnie jajka za pomocą szpileczki krawieckiej. Prowadząca spotkanie była Danuta ... więcej »

 • "Jeżdzę z głową" (14 Luty 2012 o 23:52)

  Trwa realizacja Małopolskiego projektu nauki jazdy na nartach pn. „Jeżdżę z głową” kierowanego głownie do dzieci. W ramach realizacja projektu uczestnicy mogli podjąć  naukę jazdy na nartach w formie szkolenia weekendowego tj. 8 jednodniowych wyjazdów. Podczas szkoleń 49 dzieci będzie ... więcej »

 • Wystawa malarstwa Józefa Jędrzejka (POLSKA) Viliama Volka (SŁOWACJA) (27 Styczeń 2012 o 0:08)

  MUZEUM REGIONALNE „PAŃSTWA MUSZYŃSKIEGO” i MIEJSKO GMINNY-OŚRODEK KULTURY W MUSZYNIE serdecznie zapraszają na wystawę: Józefa Jędrzejka (POLSKA) Viliama Volka (SŁOWACJA) p.t.: „SZTUKA NIE JEDNO MA IMIĘ” Wystawa otwarta będzie od 12 stycznia 2012 r. do 11 lutego 2012 r. UROCZYSTE ... więcej »

 • Hermaszewski w Muszynie (27 Styczeń 2012 o 0:08)

  23 stycznia br. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie odbyło się "Spotkanie z kosmonautą - generałem Mirosławem Hermaszewskim", pierwszym Polakiem, który oglądał Ziemię  z kosmosu. Generał Mirosław Hermaszewski gościł w Muszynie kończąc obchody 50-lecia klubu modelarskiego "Zefirek" więcej »